*
  1. Kim Jesteśmy
  2. Oferta
  3. Żonglerka
  4. Galeria
  5. Kontakt

Art Factory

ul. Karmelicka 36/4
31-128 Kraków

+48 508 802 908
+48 691 674 659

info@art-factory.pl

Warsztaty i animacje

Scenariusz warsztatu cyrkowo-teatralnego

Rozgrzewka
Zabawy integracyjno-ruchowe - praca w jednym dużym zespole.

Plac zabaw:
Uczestnicy zajęć dzielą się na grupy prowadzone przez poszczególnych opiekunów oraz instruktorów. Każda grupa pracuje nad osobnym zadaniem. Uczestnicy warsztatu przemieszczają się przez poszczególne stanowiska próbując każdej z propozycji na placu zabaw. Plac zabaw składa się z następujących elementów:

  1. Akrobacja: warsztat skupia się na rozwijaniu umiejętności pracy w zespole poprzez budowanie grupowych figur akrobatycznych.
  2. Pantomima i Klauning: nauka niewerbalnych sposobów wyrażania emocji poprzez pracę nad ruchem ciała i mimiką. Rozwija umiejętności żartowania z własnych wad i niedoskonałości, a także zamieniania ich na atuty poprzez aranżowanie prostych skeczy i scenek humorystycznych.
  3. Żonglowanie: rozwijanie zdolności manualnych i nauka koncentracji na danym zadaniu. Uczestnicy poznają podstawowe triki i techniki żonglerskie (między innymi: piłeczki, kije, poje, diabolo)
  4. Szczudła: na początku uczestnicy warsztatu trenują balans i równowagę na szczudłach treningowych. Po opanowaniu podstaw mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na profesjonalnych szczudłach teatralnych.
  5. Konstrukcja do chodzenia po linie: praca nad balansem ciała i koncentracją. Pod opieką instruktorów uczestnicy próbują chodzenia po stalowej linie.
  6. Trapez: rozwijanie kondycji fizycznej poprzez ćwiczenia akrobacji w powietrzu przy asekuracji instruktorów.
  7. Ekwilibrystyka: rozwijanie zmysłu równowagi i balansu ciałem poprzez ćwiczenia na rola boli, drabinie, z patykiem, na motocyklu.

Przygotowanie spektaklu
warsztaty mogą być wprowadzeniem do pracy nad cyrkowym spektaklem. Po zapoznaniu się z różnymi dyscyplinami cyrkowymi, dzieci wybierają sobie tą, która im najbardziej przypadła do gustu i przez kolejnych kilka dni pracują nad opanowaniem jej w jak największym stopniu.

Efektem końcowym jest prezentacja etiud, które na bazie zdobytych umiejętności zostaną wystawione podczas spektaklu cyrkowego.

Duże grupy mogą zostać podzielone na podgrupy np.:

  1. grupa artystyczna (aktorzy)
  2. grypa plastyczna (przygotowanie scenografii, kostiumów itp.)
  3. grupa, która zajmuje się nagłośnieniem spektaklu i reklamą w lokalnych mediach, w okolicy rozwiesza plakaty i rozdaje ulotki.

"Plac Zabaw"

Znajduje się na nim ponad 30 rodzajów zabawek i gier, wykonanych z drewna, pomalowanych w kolorowe obrazki o tematyce cyrkowej. Ma on na celu nie tylko bawić, lecz również rozwijać zdolności manualne, pobudzać kreatywność, motorykę, balans, oraz uczyć pracy w grupie.

Wśród gier znajdują się między innymi: metrowe bierki, narty dla 4 osób, szczudła, rzutki, rola bola, strzelnica, równoważnia, cyrkiel i wiele gier na sprawdzenie swojej zręczności.


"Namiot cyrkowy"

Dysponujemy dwoma namiotami cyrkowymi, w których można organizować: mitingi, przedstawienia, urodziny, wystawy, koncerty, kiermasze, wesela itd.

Kolorowy namiot:

  1. 12 m długości
  2. 8m szerokości
  3. 6m wysokości

Granatowy namiot:

  1. 18m długości
  2. 14 szerokości
  3. 6,5m wysokości

Warunkiem rozstawienia namiotu jest odpowiednia powierzchnia podłoża oraz możliwość wbicia w nie metrowych śledzi.

« powrót